Olej z lnianki 250 ml Omega Zobacz większe

Olej z lnianki 250 ml Omega

Nowy produkt

Ten wyjątkowy nieoczyszczony olej tłoczony metodą na zimno, pochodzi z najwyższej jakości nasion lnianki. Pierwsze ślady korzystania z tego oleju znaleziono w Biskupinie, w prasłowiańskiej osadzie sprzed 3000 lat. Właściwości dietetyczne i profilaktyczne oleju wykorzystywała medycyna ludowa. Jego spożycie nasilało się w okresie postów katolickich, wtedy służył do okraszania kasz, chleba, cebuli, śledzi i ziemniaków. Stąd pochodzi znane powiedzenie "lepszy rydz niż nic", gdy brakowało innej okrasy. W okresie powojennym lnianka była drugą po lnie rośliną oleistą przerabianą na olej, który był popularnym produktem spożywczym.

 Skład oleju: niska zawartość kwasów nasyconych -10 %, a duża nienasyconych – 90 % ,  w tym: 35,9 - 36,1 % omega 3, 33% to kwasy jednonienasycone , 16,7 - 18,7 % omega 6.Zawiera również witaminy A, E, witaminy z grupy B, lecytynę, mikro i makroelementy.

Więcej szczegółów

17,00 zł brutto

Opis

Pojemność250 ml

Więcej informacji

Taki skład oleju jest pomocny w regulacji poziomu cholesterolu i jest wskazany w profilaktyce chorób układu krążenia (miażdżyca, nadciśnienie). Olej z lnianki może być również stosowany w profilaktyce cukrzycy typu II . Jest on łatwo rozpoznawalny po charakterystycznym zapachu i cebulowo – gorczycowym (lekko korzennym) smaku. Obecność naturalnych antyutleniaczy wpływa na jego wysoką trwałość. Stosować na zimno.