Pomysł na Słoiki Baby Jagi to wynik ogromnej pasji, kilku lat doświadczenia w branży żywności naturalnej, a także podziwu i szacunku dla jej wytwórców. To także duma z dobrodziejstw regionu świętokrzyskiego, w którym mieszkamy od zawsze oraz przyjemność dzielenia się jego kulinarnym bogactwem. Jesteśmy fanami produktów lokalnych, wytworzonych i przetworzonych w sposób jak najbardziej oddalony od metod, jakimi produkowana jest żywność masowa, która żywnością tak naprawdę nazywać się nie powinna, bo nie tylko nas nie odżywia, ale i często podtruwa.

Z lokalnością ściśle wiąże się dla nas sezonowość. Nie znajdziecie u nas niczego, co nie urosło lub czego nie pozyskano tutaj z natury o nietypowej porze, albo czegoś, co z takiego składnika wyprodukowano. I tak na przykład zimą nie uświadczycie u nas kozich serów, a na świeżą młodą gęś trzeba zwykle czekać do jesieni.

Nie jesteśmy zwolennikami teorii spiskowych. Wierzymy po prostu na podstawie własnych doświadczeń, że dobre i czyste jedzenie, odpowiednio zbilansowane, potrafi nie tylko zapobiegać tzw. chorobom cywilizacyjnym, ale także je leczyć, nie wspominając o utrzymaniu prawidłowej wagi bez katorżniczych diet.

Żywność, którą oferujemy w sklepie, znamy jak własną kieszeń, która po takich zakupach wcale nie musi być pusta. Do Słoików Baby Jagi nie wchodzi się jak do supermarketów, w których po oczach biją promocje. W Słoikach nie ma promocji i wyprzedaży, bo nie przetrzymujemy miesiącami tysięcy produktów, których trzeba się pozbywać obniżając ceny. I w przeciwieństwie do supermarketów, szanujemy pracę rolników i przetwórców. De facto, to my czujemy się zaszczyceni, że właśnie z nami chcą współpracować.

Podczas zakupów w naszym sklepie trzeba przystanąć (a właściwie przysiąść), może nawet z listą zakupów, zastanowić się, czego naprawdę nam potrzeba i wyjść z koszykiem, którego zawartość zdążymy spożyć, nim miną terminy przydatności do spożycia. A wiele produktów, ze względu na brak konserwantów, terminy te ma raczej krótkie. Jednak dzięki naszemu systemowi dostaw, produkty krótkoterminowe docierają do naszych klientów niemal prosto od producentów, nie zalegając po drodze w hurtowniach i potem jeszcze na półkach sklepowych. Zachęcamy też do zatrzymywania się na chwilę podczas odbierania zamówień – zawsze chętnie podzielimy się wiedzą i ciekawostkami na temat naszych produktów. Bo dla nas Klient to nie „nasz pan”. To ktoś, komu po prostu dobrze życzymy i z kim chcemy wymieniać dobrą energię :) Naszym marzeniem jest zebrać wokół Słoików Baby Jagi paczkę pozytywnie myślących pasjonatów, którzy będą się dobrze w tej paczce czuli i nie będą ze swoimi siatkami pędzić z powrotem do swojego zabieganego świata, a zamiast tego zwolnią i pogadają sobie o jedzeniu :)